O nás

Jsme přístav vodních skautů s velmi pestrou a zároveň také jednou z nejdelších historií u nás. V dětských oddílech, holčičím a klučičím, v současné době sdružujeme 40 dětí a 20 roverů a členů kapitanátu. Dále se pod hlavičkou přístavu schází několik skupin oldskautů různých generací Pětky a Kruhu.

img_1658Pravidelné schůzky dětských oddílů jsou každou středu pro mladší děti od 16:00 do 18:00 a pro starší od 18:00 do 19:30. Místem je v období mezi květnem a půlí října převážně loděnice v pražském Braníku, po zbytek sezóny klubovna, Karolíny Světlé 15 a jednou měsíčně chodíme do tělocvičny v ZŠ Curie.

p1080629S přibližně třítýdenním intervalem podnikají oba oddíly víkendové výpravy, z nichž část absolvují oddíly společně. Pravidelně vyrážíme na několikadenní podzimní prázdniny, několikrát na lyže, převážně běžkové, a na přelomu jara a léta alespoň jednou na vodu.
Letní tábor je dvou- až třítýdenní, tradičně vyhledáváme místo tak, abychom nebyli na stejném místě dvakrát za sebou. Přesto jsme hosty nejčastěji na louce Kramářce na břehu Nežárky u Kardašovy Řečice, kde jsme za posledních 10 let byli 4x. Rádi bychom se pokusili získat tento pozemek v kú. Kardašova Řečice do vlastnictví.
IMG_0417 Kromě Junáka jsou oba oddíly i dětskými oddíly KČT Slavoj Praha, což nám umožňuje využívání prostor v branické loděnici a v průběhu sezóny i krkonošskou chalupu Petráška.

S radostí mezi sebou přivítáme nové kluky i holky, téměř, libovolného věku – tradičním požadavkem je schopnost plynulého čtení a zavázání tkaniček.

img_9349Z vlčecího oddílu pánové přechází mezi skauty ve vlnách, v závislosti na složení jejich „oddílové generace“, okolo třinácti, dále postupují přes rovery v osmnácti až do kapitanátu, kde se sami podílejí na chodu oddílu.

U děvčat je systém podobný, světlušky mají program primárně určený pro holky mezi 2. a 5. třídou, odkud poté přechází do skautek, později roverů a okolo 18. roku mohou přejít až do kapitanátu.

Pokud byste se na nás chtěli přijít podívat a vyzkoušet partu, případně i jen položit libovolný dotaz, kontaktujte pro holky Peli na apacesova@email.cz nebo 721274684 a pro na palmeks@seznam.cz, nebo telefonicky na 737667545.
Těšíme se na Vás!