Schůzka

Schůzky máme pravidelně každou středu. Přes zimu se scházíme v klubovně nedaleko Národního divadla, kde máme dvě oddělené místnosti – holčičí a klučičí klubovnu, kuchyňku a záchody. V květnu a červnu máme schůzky v loděnici v Bráníku.

Schůzky probíhají odděleně podle věku dětí:

 • Sluníčka (holky 7-11 let), středa 16:00-18:00
 • Pišišvoři (7-11 let), středa 16:00-18:00
 • Děbenky (holky 11-16 let), středa 18:00-19:30
 • Dálava (11-16 let), středa 18:00-19:30

Na schůzkách se hrají hry v klubovně, za hezkého počasí venku na Střeleckém ostrově nebo Žofíně. Dál se s dětmi učíme šifry, skautské dovednosti jako je vázání uzlů nebo poznávání přírody. K tomu používáme jak vlastní materiály, tak materiály vydané skautským ústředím – například Cestičku světlušek. Celým rokem děti provází rámcová hra. Holky rády něco občas vyrobí, větší děti se učí práci s mapou, poznávají okolí klubovny nebo navštíví nějakou výstavu. Před Vánoci si schůzku osladíme cukrovím a pár dárečků nám přinese mořský stařec Eman.

Jednou měsíčně se všechny skupiny střídají v tělocvičně, rozpis naleznete v kalendáriu. V tělocvičně provozujeme různé sporty a hry, které potřebují více prostoru. Letos chodíme do tělocvičny v ZŠ Currieových v ulici Dušní. S Sebou si nosíme kromě osobních věcí (viz dále) také převlečení na sport a sálovou obuv.

V loděnici v Bráníku se snažíme co nejvíce času trávit na vodě. Na Vltavě učíme nováčky pádlovat na pramicích, větší děti se učí kormidlovat kánoe. V loděnici k tomu máme všechno vybavení, jako jsou lodě, pádla a vesty. Kromě vody se věnujeme i jiným sportům – kluci rádi trénují softball, nebo hrajeme různé hry. Když nám počasí nepřeje, k dispozici máme i místní klubovnu, ale snažíme se být co nejvíce venku.

evoluce

Co s sebou na schůzku

Na každou schůzku

by každé dítě mělo mít své osobní věci, které by mělo vozit i na skautské výpravy.

 • Papír – blok, zápisník
 • Tužka – obyčejná a propiska
 • Uzlovačka – středně silný provaz metr dlouhý, kromě vázání uzlů se používá při hrách například k vytyčení pole, nebo při práci třeba ke svázání dřeva. V provaznictví vám jistě poradí, jaký provaz vybrat – nejbližší provaznictví od naší klubovny se nachází přes most na Újezdě
 • Tenisák – stačí starý nejlépe zřetelně podepsaný nebo označený – využívá se při hrách
 • Šátek – také stačí starší, u kterého nevadí, že se může poničit. Nejlepší je klasický čtvercový puntíkatý
 • KPZ – krabička poslední záchrany – malá, pevná, uzavíratelná krabička, ve které jsou uložené všechny důležité věci pro potřeby přežití
Do loděnice

si kromě osobních věcí nosíme

 • převlečení na vodu – kraťasy, tričko, šusťáky, větrovku – podle počasí
 • „vasrbotky“ – nejlépe staré tenisky nebo neoprénové boty do vody – měly by mít pevnou špičku a držet na noze, i když se vodák překlopí z lodi – boty ho chrání, aby si neukopl palce o kámen nebo si jinak nezranil nohy.

Dobré je si do batůžku také přibalit náhradní spodní prádlo, kdyby se někdo na schůzce náhodou vykoupal.

img_7368

Do tělocvičny

si kromě osobních věcí nosíme převlečení na sport a sálovou obuv.

dsc_0096

Kontakty

Adresa klubovny: Karolíny Světlé 15, Praha 1

Adresa loděnice: Lodnická 1, Praha 4